Evelien Drenth op reis naar Ethiopië met Agriterra!
In december ging Evelien Drenth (bestuurder bij GrAJK) met AgriTerra op reis naar Ethiopië voor het organiseren van een Youth-Workshop in Mizan-Aman, in het zuidwesten van het land. In dit reisverslag verteld zij meer over deze reis.
Het was een onvergetelijke ervaring waarin ik Ethiopische agrarische jongeren meer kon vertellen over hoe het is om jonge boer te zijn aan de andere kant van de wereld en hoe wij werken als Agrarisch Jongeren Kontakt (AJK), zowel nationaal als regionaal. Tegelijkertijd heb ik zelf veel geleerd over de Ethiopische cultuur, de mensen, het werk van Agriterra en de enorme potentie van de agrarische sector in die regio.
Tijdens de driedaagse workshop hebben we samengewerkt met twee coöperaties die zich richten op de productie en verkoop van met name koffiebonen. De eerste dag stond in het teken van bewustwording: Wat levert actieve jongerenparticipatie in de coöperatie op? Voor zowel de coöperatie als jezelf? Op de tweede dag verdiepten we ons in de uitdagingen van beide coöperaties, hun toekomstvisies, en mogelijke oplossingen waarbij jongeren een cruciale rol kunnen spelen. Op de laatste dag hebben we een concrete businessactiviteit uitgewerkt door middel van een actieplan.
Dit leidde tot inspirerende resultaten! Eén coöperatie besloot zich te richten op het houden van bijen en de productie van honing. Dit biedt niet alleen werkgelegenheid voor jongeren in de regio, maar genereert ook extra inkomsten voor de coöperatie. De andere coöperatie bedacht een plan om jongeren te ondersteunen bij het opkweken van koffieplantmateriaal. Veel boeren in de regio werken nog met oude koffiestruiken die lage opbrengsten hebben. Het opkweken van nieuw, hoogwaardig plantmateriaal biedt een oplossing en versterkt de koffieproductie in de omgeving.
Een ander hoogtepunt was ons bezoek aan een koffiecoöperatie. Het was inspirerend om te zien hoe zij met ondersteuning van Agriterra, zoals de bouw van een opslagmagazijn voor koffiebonen, stappen vooruit zetten. Al met al een interessante en leerzame week, waarin het inspireren van elkaar centraal stonden. Ik kijk met veel enthousiasme uit naar komend jaar om te zien hoe deze plannen uitgerold gaan worden!
Plaats een Reactie
Meepraten?Draag gerust bij!